Kredyt inwestycyjny dla firm Warszawa

Przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kredyt inwestycyjny pozwala sfinansować nakłady na odtworzenie lub zwiększenie rzeczowych aktywów trwałych i długoterminowych aktywów finansowych. Jest idealnym rozwiązaniem gdy planujesz rozbudować i
zmodernizować swoją firmę. Można nim finansować zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym z przeznaczeniem na cele związane z działalnością firmy na budowę, rozbudowę, przebudowę, adaptację lub modernizację lokalu lub budynku użytkowego wraz z gruntem z którym ten lokal/budynek jest trwale związany. Kredytem inwestycyjnym można również sfinansować zakup pojazdów, środków trwałych, wyposażenia, linii technologicznych i maszyn lub refinansować kredyt z innego banku.

Kredyt inwestycyjny dla firm – to kredyt przeznaczony na zwiększenie aktywów trwałych przedsiębiorstwa. Należą do nich wartości niematerialne i prawne oraz rzeczowe środki trwałe. W ramach rzeczowych środków trwałych kwotę kredytu możemy przeznaczyć na zakup, budowę i rozbudowę budynków i budowli związanych z prowadzoną działalnością, zakup i modernizację maszyn i urządzeń, środków transportu i pozostałych środków trwałych.

Natomiast w ramach wartości niematerialnych i prawnych możemy przeznaczyć kredyt na nabycie nowych technologii, wartości niematerialnych i prawnych, papierów wartościowych, udziałów w innych firmach, praw autorskich czy praw do patentu. Wraz z dokumentami finansowymi przedsiębiorstwa, firma przedstawia analizę efektywności inwestycji oraz plan jej zyskowności. Wkład własny przedsiębiorstwa kształtuje się na poziomie 5% do 20 % planowanej inwestycji. Przy dodatkowym zabezpieczeniu, niektóre banki mogą
sfinansować 100% przedsięwzięcia. Kredyty te udzielane są na okres nawet do 15 lat.

Czym jest kredyt inwestycyjny dla firm?

Kredyt inwestycyjny dla firm to instrument finansowy cieszący się ogromnym zainteresowaniem. W końcu niewiele przedsiębiorstw posiada środki na to, ażeby z miejsca zainwestować w to, co niezbędne. Ratunkiem może się okazać dobrze dobrany kredyt inwestycyjny, który uratuje nasz biznes, pomoże go rozkręcić lub też będzie znakomitym bodźcem do rozwoju. Środki pozyskane z kredytu mogą nam pomóc zainwestować w to, co niezbędne. Kredyt inwestycyjny dla firm to pożyczka, która jest zaciągana właśnie w celu inwestycji w cele przedsiębiorstwa. Oczywiście cele te mają pozwolić zwiększyć dochody lub umocnić pozycję w branży. Charakter inwestycji może być różny i na ogół jest on uzależniony od profilu działalności i od aktualnego stanu finansów. Najistotniejszym wyznacznikiem jest to, że środki z kredytu inwestycyjnego są przeznaczone na rozwój. Samo oprocentowanie jest tutaj niezwykle korzystne. Staranie się o kredyt inwestycyjny dla firm należy poprzedzić przygotowaniem dobrego biznesplanu. Dzięki temu bank będzie miał realny ogląd co do tego, czy całość ma szanse powodzenia. Niezbędne jest również przygotowanie dokumentacji firmy, także tej finansowej. W ten sposób ustala się kondycję finansową danej firmy.

Najlepszy kredyt inwestycyjny dla firm

Obecnie aż roi się od rozmaitych ofert dotyczących kredytów inwestycyjnych dla firm. Jak wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim warto przejrzeć wszystkie dostępne opcje i je porównać. Dzięki temu będziemy w stanie podjąć decyzję, który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Poszukajmy również pomocy w sieci, ale i skorzystamy z usług doradcy finansowego. Przydatny może się okazać kalkulator kosztów. Narzędzie to pozwoli się zapoznać z dokładnymi kosztami, jakie są związane z kredytem. Jeszcze przed podpisaniem umowy należy się zapoznać dokładnie ze wszystkimi warunkami, również tymi, które są napisane drobnym druczkiem. Niezwykle istotne są również zapisy mówiące o wszystkich kosztach dodatkowych oraz prowizjach. Warto sprawdzić, czy są one zgodne ze wcześniejszymi ustaleniami.

ZOBACZ POZOSTAŁĄ OFERTĘ DLA FIRM

opinie klientów

Doradztwo kredytowe Income Consulting Umów się na bezpłatne spotkanie i zapytaj o możliwości finansowania