Kredyt dla rolników Warszawa

Jest skierowany dla osób prowadzących działalność rolniczą i do wykorzystania na finansowanie bieżących potrzeb gospodarstwa rolnego. Jest to wyspecjalizowany produkt, skierowany na finansowanie dotychczasowej działalności rolniczej. Szanowny kliencie, sam decydujesz jakim produktem jesteś zainteresowany. Czy będzie to leasing maszyn i urządzeń, finansowanie pod zakup bydła czy po prostu kredyt gotówkowy.

Kredyt dla rolników – to dedykowany kredyt dla osób prowadzących gospodarstwa rolne i agroturystyczne. Może być on przeznaczony na unowocześnienie posiadanego gospodarstwa, zakup nowych lub używanych urządzeń i maszyn, powiększenie areału. Maksymalna wysokość kredytu może wynieść do 70% wartości posiadanych już gruntów rolnych. Banki w przeważającej części udzielanych kredytów nie oczekują udziału własnego, a okres kredytowania może wynieść nawet 10 lat. Zabezpieczeniem kredytu mogą być różnorodne formy zabezpieczeń. Należą do nich: weksel, poręczenie, gwarancja innego banku, kaucja, ustanowienie hipoteki na nieruchomości oraz inne. Ze względu na specyfikę sezonowości uzyskiwanych przychodów przez gospodarstwa, banki proponują spłatę kredytu w ratach miesięcznych, kwartalnych, półrocznych lub sezonowych.

Najlepsze kredyty dla rolników

Posiadanie gospodarstwa rolnego jest niezwykle wymagające. Często nie jest się w stanie uciec przed kolejnymi kosztami. Chcąc dokonać rozbudowy, przebudowy, unowocześnienia, rolnicy niejednokrotnie zmuszeni są skorzystać z różnych źródeł finansowania zewnętrznego. Kredyt dla rolników bardzo często jest wówczas idealną opcją. Banki proponują obecnie dwa rozwiązania kredytowe idealne dla rolników. Jednym z nich są kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych. Jest to standardowy kredyt, który pozwala na zdobycie dodatkowych środków na dowolny cel. Decyzja jest tutaj podejmowana przez bank dosyć szybko. Inną opcją jest specjalny kredyt rolniczy, który musi już zostać przeznaczony na inwestycje lub na zakup określonych środków trwałych. Tego rodzaju produkt finansowy jest o tyle korzystny, że można go dostosować do aktualnych potrzeb rolnika i do jego bieżącej sytuacji.

Rodzaje kredytów dla rolników

Część banków posiada dla rolników różne dedykowane propozycje. Możliwe jest pozyskanie kredytów obrotowych w rachunku bieżącym, kredytów obrotowych (odpowiednich np. na zakup niezbędnych środków do produkcji rolnej), kredytów inwestycyjnych, kart kredytowych i nie tylko. Ciekawym rozwiązaniem jest również kredyt preferencyjny dla rolników. Ogranicza on koszty do minimum, co jest możliwe dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Proponowane opcje to kredyty inwestycyjne rolnicze, ale również kredyty klęskowe. Ciekawym rozwiązaniem jest również kredyt hipoteczny dla rolników. Umożliwia on zakup gruntów rolnych lub zabudowanych nieruchomości rolnych, ale nie tylko. Za jego pomocą możliwa jest budowa i remont budynków, które są elementami gospodarstwa rolnego. Jeśli chodzi o spełnienie formalności, to niezbędne jest posiadanie zdolności kredytowej oraz pozytywnej historii w BIK. Przydatne może się okazać również wykazanie stałych dochodów, pozyskiwanych z działalności rolniczej. Samo spełnienie wszystkich formalności i dostarczenie dokumentacji nie powinno przysparzać żadnych problemów.

ZOBACZ POZOSTAŁĄ OFERTĘ DLA FIRM

opinie klientów

Doradztwo kredytowe Income Consulting Umów się na bezpłatne spotkanie i zapytaj o możliwości finansowania