Kredyt dla profesjonalistów Warszawa

Jeżeli klient znajduje się w tej grupie zawodowej to według wielu banków działających w Polsce cieszy się zaufaniem i może liczyć na lepsze warunki kredytowania. Do profesjonalistów zalicza się: sędziów, prokuratorów, radców prawnych, adwokatów, notariuszy, komorników, lekarzy, stomatologów, weterynarzy, farmaceutów, architektów, geodetów, księgowych prowadzących licencjonowane biura rachunkowe, doradców podatkowych, rzeczoznawców majątkowych, biegłych rewidentów, tłumaczy przysięgłych.

Kredyt dla profesjonalistów – przeznaczony jest dla firm, które prowadzą działalność związaną z posiadanym i wykonywanym zawodem. Przewidziany jest on dla następujących zawodów:
– lekarz, ratownik medyczny, pielęgniarka, położna, farmaceuta, dentysta, technik dentystyczny, protetyk, optyk, fizjoterapeuta, psycholog,
– weterynarz,
– biegły rewident, księgowy, doradca podatkowy,
– prawnik, tj. notariusz, adwokat, radca prawny,
– architekt, kierownik budowy, geodeta, inżynier budownictwa, rzeczoznawca majątkowy, zarządca nieruchomości,
– tłumacz przysięgły,
– informatyk

Kredyt dla profesjonalistów wykorzystany może być na dowolny cel związany rozwojem prowadzonej działalności gospodarczej. W porównaniu z ofertą dla innych grup zawodowych może być on nawet dwukrotnie wyższy, a zarazem niżej oprocentowany. Również wymagany okres prowadzenia działalności jest dwukrotnie niższy dla preferowanych grup zawodowych i wynosi 12 miesięcy. Po spełnieniu określonych wymogów, nieliczne z banków oferują taki kredyt już po pierwszym miesiącu działalności. Nie jest konieczny biznes plan, poręczenie, zabezpieczenie ani wkład własny. Udzielany on jest na okres maksymalnie 12 lat i kwotę do 10 do 500 tysięcy złotych w ramach limitu na koncie.

Czym jest kredyt dla profesjonalistów?

Kredyt dla profesjonalistów to chętnie wybierany produkt finansowy. W jaki sp sporo banków proponuje określonym grupom zawodowym korzystne warunki, jeśli chodzi o kredyty. Chodzi tu o niższe koszty oraz o uproszczone procedury. Rozwiązanie to jest bardziej opłacalne od zwykłych kredytów. Do kogo zatem jest skierowany kredyt dla profesjonalistów? Banki proponują go osobom prowadzącym działalność gospodarczą – np. adwokatom, radcom prawnym, notariuszom, lekarzom itp. Niektóre banki do grona profesjonalistów zaliczają również informatyków, geodetów, weterynarzy, architektów, zarządców nieruchomości i nie tylko. Również osoby, które nie są na działalności gospodarczej, mogą się ubiegać o podobną formę finansowania. Wszystko jest tu uzależnione od tego, do jakiego banku się zwrócimy. Przedstawiciele tych zawodów są traktowani jako osoby godne zaufania, a tym samym, banki wychodzą z założenia, że ryzyko zostaje tu ograniczone do minimum.

Jakie korzyści daje kredyt dla profesjonalistów?

Spora część przedstawicieli zawodów, o których wspomniano powyżej, zastanawia się, jakie korzyści daje kredyt dla profesjonalistów. Rozwiązanie to oznacza najczęściej dużo lepsze warunki kredytu. Przede wszystkim chodzi tu o znacznie niższe oprocentowanie i niższe koszty, takie jak marża czy też prowizja bankowa. Mało tego, formalności zostają również ograniczone do minimum, a tym samym nie trzeba przedstawiać takiego stosu dokumentów, jak w przypadku tradycyjnego kredytu. Nawet wtedy, gdy interesuje nas kredyt na naprawdę wysoką sumę, to nie musimy posiadać zabezpieczenia. Czy osoba starająca się o kredyt dla profesjonalistów musi spełnić określone wymogi? Część banków wymaga prowadzenia działalności przez minimum 12 miesięcy, jednakże nieraz 6 miesięcy jest również wystarczające. Wszystko jest tu uzależnione od tego, do jakiego banku się wybierzemy, a obecnie większość posiada w ofercie ten produkt finansowy. Pamiętajmy jednak, że pomimo korzystnych warunków, zawsze należy zastanowić się nad faktycznymi potrzebami, ale również i możliwościami w zakresie spłaty. Warto w tej kwestii poradzić się profesjonalisty – doradca finansowy na pewno porówna dla nas różne oferty i pomoże wskazać najkorzystniejsze rozwiązanie.

ZOBACZ POZOSTAŁĄ OFERTĘ DLA FIRM

opinie klientów

Doradztwo kredytowe Income Consulting Umów się na bezpłatne spotkanie i zapytaj o możliwości finansowania